UPS(Kesintisiz Güç Kaynağı) Hizmetleri

Banka, hastane, havaalanı gibi işletmeler kesintisiz bir enerjiye ihtiyaç duyar, bu enerji kesintisiz güç kaynağı sistemleriyle sağlanır. İşletmenizin 24 saat çalışması ve meydana gelen elektrik kesintileri ve arızalarından etkilenmemesi için sizlere kesintisiz ve kaliteli bir enerjiyi sunuyoruz. İşletmenizin çalışmasında devamlılığını sağlamak ve elektrik kesintisinden kaynaklı sorunları gidermek için sizlerin yanındayız. İşletmenizde var olan mevcut UPS(kesintisiz güç kaynağı) sistemlerinin periyodik bakım hizmetlerini Safir İnovasyon ekibi olarak sağlamaktayız.

UPS(Kesintisiz Güç Kaynağı) Nedir?

Kesintisiz Güç Kaynakları diğer adıyla UPS(Uninterruptible Power Supply) adından da anlaşılacağı gibi kesintisiz enerji sağlayan güç kaynağıdır. Elektrik yükünün bağlı bulunduğu şebekede meydana  gelebilecek olan gerilim dalgalanmaları düşük gerilim, yüksek gerilim, faz kaybı gibi kısa veya uzun süreli kesintiler veya harmonikler gibi durumlarda yükü bu değişimlerden koruyan ve yüke teknik olarak sağlıklı ve temiz enerji sağlayan (saf sinüs) elektronik cihazlardır.

Kesintisiz Güç Kaynağı Çeşitleri:

  1. Off-Line UPS: Şebeke gerilimi belli toleranslar halindeyse yükü doğrudan şebekeye bağlayan, şebeke gerilimi toleranslar dışına çıktığı zaman kesintisiz güç kaynağı konumuna geçen ve kısa süreli besleme yapabilen türdür.
  2. Line-Interactive UPS: Şebeke gerilimi varsa şebekeyi ayarlayarak yüke veren, şebeke kesildiğinde kesintisiz güç kaynağı konumuna geçen ve kısa süreli besleme yapabilen türdür.
  3. Online UPS: Yükleri sürekli olarak kesintisiz güç kaynağından besleyen, şebeke gerilimi varsa şebekeden akülerini şarj eden türdür.